Přihlásit
0 ks.
Zpět do kalkulátoru

Rozměry římských rolet:

Na římskou roletu se lze dívat jako na papírovou desku o dvou rozměrech – šířce a výšce a to jsou i údaje nutné pro výrobu. Jde o to, že výsledná římská roletka vypadá tak, že vidíte jen látku, za níž je plně schován celý závěsný a stahovací systém (profil římské rolety). Stačí si tedy představit, co potřebujete, aby římská roleta zakryla a dodat rozměry.

Uchycení na rám okna:

Zde narážíme na první problém, který je možná zanedbatelný, ale může znepříjemnit život. Opět si tedy představíme okno a jeho zakrytí římskou roletou. Uchycení bude do rámu, tedy musíme měřit od jeho horní hrany dolu. S výškou problém není. Šířka ale neumožňuje plně využít celé šíře rámu okna a to ze dvou důvodů:

  • Ovládání okna (klika)
  • Otevírání okna (šířka profilu)

šířka profilu

 

Aby byla zachována ovladatelnost okna, je vhodné, aby římská roleta zakrývala jen skleněnou tabuli, ale i tak je nutné si uvědomit rozměr profilu římské rolety a vyzkoušet si, jestli jeho představení před rám okna při jeho otevření nenarazí do boční stěny dřív, než je okno dostatečně otevřené. Zkrátka je důležité si uvědomit, že jde o „hranolek“ upevněný na rámu okna, který za jistých podmínek může omezit otevírání okna.

Při maximálním vytažení římské rolety je nábal odpovídající 1/2 pole včetně profilu, tedy cca 15-20 cm.

©1994-2024 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem